1. Amatör Kulüpler Sezon Planlamasından Şikayetçi

1. Amatör Kulüpler Sezon Planlamasından Şikayetçi

1. Amatör Kulüpler Sezon Planlamasından Şikayetçi
Bu hafta başında TFF tarafından yayınlanan 2021 - 2022 sezonu planlaması sonrasında 1. Amatör Kulüpleri başlama tarhleri konusunda sıkıntılı olduklarını belirttiler. 1. Amatör Lig'in başlama tarihinin 5 Şubat 2022 olarak belirtildiği sezon planlamasında Süper amatör ligin bitiş tarihi ile aynı tarihe gelmesi, 1. amatör ligde mücadele edecek olan kulüplerin tepkisine neden oldu.
1. Amatör Ligde mücadele edecek olan kulüpler bu planlama ile süper amatör ligden futbolcuların 1. ve 2. amatör liglere transfer olacağını ve rekabet ortamının ortadan kalkacağı görüşünü savunuyorlar. Bu sebeple taleplerini TFF İtanbul İl Temsilciliğine iletmek üzere bir kampanya başlatan 1. Amatör Lig takımları önümüzdeki günlerde tüm İstanbul'u kapsayan br çalışmayı yetkililere sunacaklarını belirttiler.
Hazırlanan dilekçe metninde şu cümlelere yer verildi;
"İASKF ve TFF İstanbul İl Temsilciliği Başkanlığı'na
2021 - 2022 futbol sezonu planlamasında 1. Amatör küme başlama tarihinin 15.02.2022 olarak belirlenmesi, 1. Amatör Küme takımlarında hayal kırıklığı yaşatmıştır. 1. Amatör Küme takımları antrenör ve oyuncuları ile anlaşmalarını tamamlamış, oyuncuları ve antrenörlerine maddi destek olmaya, ayrıca antrenmanları ve hazırlık maçlarını planlayarak başlamıştır.
Ekim ayında U16 ve U18 maçları oynatılacağına göre 1. Amatör Küme neden mağdur ediliyor. 19.02.2022 tarihinde ısrar edilecekse, Süper Amatör Küme'de oynayan futbolcuların 1. ve 2. Amatör lig takımlarına transferi konusunda yasak getirilerek haksız rekabetin önüne geçilmesini talep ediyoruz." denildi.

 

 

Share: