Ayazağa Esen Durdurulamıyor

Ayazağa Esen Durdurulamıyor

Ayazağa Esen Durdurulamıyor
İstanbul U16 ligine hızlı bir giriş yapan Sarıyer temsilcisi Ayazağa Esen Spor  4. hafta programında Yahya Kemal Sahası'nda Kağıthane temsilcisi Harmantepe Spor'un konuğu oldu. Karşılaşmayı Tevrat Efe Güler, Mehmet Ömer Altay, Samet Çalışkan hakem üçlüsü yönetti.
2022 - 2023 futbol sezonunda U16 ligine rüz gibi bir giriş yapan Sarıyer temsilcisi, kora kor geçen maçların sonunda hanesine 3 puan yazdırmayı başaran taraf olarak zirvede yerini aldı.
Sezunun ilk karşılaşmasında evinde Zeytinburnu Yeşiltepe'yi ağırlayan Ayazağa Esen, ilk yarısını 2-0 geride kapattığı karşılaşmada, ikinci yarıda Kaan Kapusuz (2) ve Emir Bilek'in golleri ile  bu karşılaşmada müthiş bir geri dönüşe imza atarak sahadan 3 puanla ayrılan taraf oldu.
2. hafta bu sefer rakip Bayrampaş temsilcisi Teknik Spor'du zorlu müsabaka da karşılaşmaya iyi başlayan Esen Spor, henüz ilk dakikalarda üst üste bulduğu gollerle iki farklı üstünlüğü yakaladı. Evsahibi Teknik Spor'un maçı bırakmaya niyeti yoktu. 56. dakika da skoru eşitlemey sağlayan Teknik Spor'a cevap 67. dakika da Emir Bilek'ten geldi. 
Bayrampaşa Teknik : 2 - Ayazağa Esen : 3
3. hafta sonunda ÖZ YArımburgaz maçını oynamadan hükmen kazanan Ayazağa Esen, 4. hafta Harmantepe karşısında net bir galibiyete imza attı. Müsabakanın başında kazandığı penaltı atışından faydalanamayan Harmantepe bunun faturasını ağır ödedi. 5. dakika da Amerikalı futbolcusu Liam Joseph West ile öne geçen Sarıyer temsilcisi ardından 24. dakika da Ömer Furkan Yıldız'ın golü ile devreye 2-0 önde girdi.
İkinci yarıda da etkili oyununu sürdüren konuk ekipte Liam Joseph West 65. dakika da farkı 3'e çıkardı.Maçın skorunu belirleyen gol 76. dakika da Kaan Kapusuz'dan geldi. 
Harmantepe : 0 - Ayazağa Esen : 4
Ayazağa Esen bu galibiyetle dört maçta 12 puan toplayarak zirveye yerleşti. 25 Ekim Salı (Bugün) sahasında Akyel Spor'u konuk edecek olan Ayazağa Esen Spor'da hedef seriyi bozmamak.

 

 

 

Share: