BAL'lı Lig Başlıyor.

BAL'lı Lig Başlıyor.

BAL'lı Lig Başlıyor.
2020 - 2021 futbol sezonu başlama tarihi amatör camialar için tam bir kabusa dönüşürken, sonunda TFF Amatör İşler'den beklenen açıklama geldi.
Ülkemizde ve dünyada gittikçe etkisini artıran COVID-19 pandemisi sebebi ile sürekli öteleniyordu. Sezona hazırlık yaparak başlayan bir çok kulüp ise çalışmalarına bu sebeple ara vererek gelişmeleri takip etmeye başlamıştı. TFF Amatör İşler'den kulüplere gönderilen yazı ile kulüplerin bu çaresiz bekleyişi son bulurken amatör liglerin Bölgesel Amatör Lig özelinde başlama tarihide şekillenmeye başladı.
TFF'ndan kulüplere gönderilen yazıda şu bilgilere yer verildi;
"BAL'A KATILIM SON BAŞVURU TARİHİ 31 ARALIK 2020
Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 11. sezonu düzenlenecek Bölgesel Amatör Lig'e katılma hakkı bulunan kulüplerin, katılım belgelerini en geç 31 Aralık 2020 tarihine kadar TFF Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanlığı'na göndermeleri gerekiyor.

Spor Toto BAL'a 2020-2021 sezonunda 268 takımın katılma hakkı bulunuyor. Bu takımlardan 128'i geçen sezon BAL'da yer alan takımlardan, 140'ı ise ilk kez Bölgesel Amatör Lig'de yer alacak yerel lig takımlarından oluşuyor.

2020-2021 Sezonu Bölgesel Amatör Lig'e Katılım Genel Esasları EK'te belirtilmekte olup, bu esaslar doğrultusunda, lige katılma hakkı bulunan kulüplerin katılım belgelerini en geç 31 Aralık 2020 tarihine kadar Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanlığı'na  göndermeleri gerekiyor.

2020-2021 Sezonu Bölgesel Amatör Lig Statüsü ile Lisans Vize ve Transfer İşlem tarihleri, lige katılması kesinleşen takımların saha denetimlerinin tamamlanmasından sonra açıklanacaktır. Ligin başlama tarihi o anki pandemi şartlarına göre ilgili kurum ve kuruluşların görüş ve önerileri doğrultusunda belirlenecek olup, takımlara müsabakalar başlamadan önce hazırlık çalışmaları yapabilmeleri için yeterli süre verilecektir."

 

 

Share: