Melike Dinçel'e Amerika'dan Eğitim Bursu Daveti

Melike Dinçel'e Amerika'dan Eğitim Bursu Daveti

Melike Dinçel'e Amerika'dan Eğitim Bursu Daveti
Futsal Dünya Şampiyonası'nda Dünya 2.liği ünvanını kazanan Gölcük Barbaros Hayrettn Anadolu Lisesi takımı ve aynı zamanda Kocaeli Kadın FK oyuncusu Melike Dinçel Texas Navarro College'den tam eğitim bursu ile Amerikaya davet edildi. 
Kocaeli Kadın FK Teknik Direktörü Hasan Alemdaroğlu "Yıllar önce bir ağaç diktik, şu an meyve vermeye başladı."
Türkiye Kadın Futbol 1. Lig takımlarından Kocaeli Kadın FK sporcusu Melike Dinçel Texas eyaletine bağlı Navarro College'den tam burs ile davet aldı. Kocaeli Kadın FK Teknik Direktörü Hasan Alemdaroğlu Melike Dinçel'in tam burs alarak Amerika'da bir Üniversiteye davet edilmesini son derece mutlulukla karşıladıklarını belirtirken "Yıllar önce Kocaeli'de kadın futbolu dendiğinde spor kamuoyu bile bizimle dalga geçiyordu. Israrla kız çocuklarımızla çalışmalarımıza devam ettik. Yıllar önce bir ağaç diktik, bugün meyvelerini topluyoruz. Liglerde büyük sermayeli takımlarla kendi özkaynak futbolcularımızla en üst ligde temsil ediliyoruz. Sporcularımız en sevdikleri işi yaparken, aynı zamanda eğitimlerinide sporla birlikte planlayarak geleceklerine yatırım yapmalarını sağladık. Daha önce okullar bazında yakaladığım Futsal Dünya Şampiyonası 2. liği hızlı bir şekilde ivme kazanmamızı sağladı. Birkaç yıl önce futbola yakın kız çocuklarımızın ailelerini ikna etmeye çalışır duırumdayken, bugün velilerimizi kızlarının elinden tutarak bize getiriyor. Yaş gruplarında 2015 doğumlu sporculara kadar indik. Melike gibi bir çok kızımızında gelecekte eğitimli ve kendine özgüvenli bireyler olarak toplumun üst kademelerinde yarlerini alacaklarına inanıyoruz." dedi.
Melike Dinçel Eylül ayında Amerika'ya giderek kayıt yaptıracak. Sporcu Texas Navarro College'de Kinesyoloji (Hareket bilimi) bölümünde eğitim görecek.

 

Share: