Paşabahçe Tayfun Uzunkaya'ya Emanet

Paşabahçe Tayfun Uzunkaya'ya Emanet

Paşabahçe Tayfun Uzunkaya'ya Emanet
İstanbul Süper Amatör Liginin Beykoz ilçesi temsilcilerinden Paşabahçespor Kulübü 2021 - 2022 sezonunda  A Takım Teknik Direktörlüğüne Tayfun Uzunkaya'yı getirdi.
Uzun süredir takımı çalıştıracak, bünyeye, camiaya en uygun ismi bulmak için temaslarda bulunan Paşabahçe Spor Kulübü yönetimi, geçen hafta yapılan kongre sonrasında görüşülen teknik adamlar arasında genç yaşına rağmen tecrübeli Tayfun Uzunkaya ile anlaşarak takımı emanet etti.
Tayfun Uzunkaya ile Bu akşam yapılan son toplantı ile karşılıklı olarak tüm konularda anlaşıldığı belirtilirken Paşabahçe Spor Kulübü yeni yönetim döneminde Futbol Şube Sorumluluklarına getirilen Ercan Emanet ve Bülent Öztürk genç teknik direktör ile birlikte kameraların karşısına geçip el sıkıştılar.


Futbol Şubesinin İkilisi Emanet ve Öztürk yaptıkları ortak açıklamada, " Tayfun Uzunkaya Hocamız ile anlaşmaya vardık. Hocamız yeni sezonun planlamasını yapıyor. Önümüzdeki hafta içinde Çarşamba gününden itibaren antrenmanlarımız başlayacak. Öte yandan takıma takviye edilecek oyuncular içinde yoğun bir mesai harcamaya başladık. Paşabahçespor için her şeyin en iyisini bulma düşüncesinde hareket ediyoruz. Bu anlaşma her iki taraf için de hayırlı ve uğurlu olsun " diye konuştular.
Paşabahçe A Futbol Takım Antrenörlüğüne getirilen Tayfun Uzunkaya ise yaptığı özel açıklamada, " Paşabahçe gibi mazisi başarılar ile dolu olan, Türk futbolcuna sayısız yıldız ve yetenekli futbolcular kazandırmış bir kulüp ile anlaşmaktan dolayı mutlu ve heyecanlıyım. Camianın futbolu ne kadar çok sevdiğini, takımlarına ne kadar bağlı olduğunu biliyorum. El birliği ile Paşabahçespor'u layık olduğu yere taşımak için yola çıktık, Allah bizi utandırmasın. Hayırlı olsun " şeklinde konuştu.
Paşabahçe Spor Kulübü Futbol A Takım Antrenörlüğüne getirilen Tayfun Uzunkaya 1968 Doğumlu. Aktif futbolculuk dönemlerinde sağ bek pozisyonunda Beşiktaş Altyapısı ile başlayan yaşantısında Karagümrük, Bayrampaşa, Kasımpaşa gibi takımlarda forma giymiş bir isim.
İstanbul Süper Amatör Lig Takımlarından Çeliktepespor ve 3. lig takımlarından Modafenspor'un U19 Yaş Grubu Takımı Teknik Sorumlusu olarak görev yapmıştı.

Haber / Foto : Talip Ercan

 


 

Share: