SELİMİYE 3 PUANI 4 GOLLE ALDI

SELİMİYE 3 PUANI 4 GOLLE ALDI

SELİMİYE 3 PUANI 4 GOLLE ALDI
Süper Amatör 3.grupta zirve mücadelesi veren Selimiye ile Dudulluspor Selimiye Stadında karşı karşıya geldiler. 6.haftaya Selimiye 8 puanla 4., konuk ekip ise 10 puanla 2.sırada girdiler. Mahmut Hasan Küçük, Doruk Demir ve Mustafa Cenk Kabataş hakem üçlüsünün yönettiği mücadele denk kuvvetlerin mücadelesi şeklinde başladı.

Her iki takım da karşılıklı geliştirdikleri ataklarda golü bulamadılar. 40.dakikada kullanılan köşe vuruşunu sonrası ceza sahası içinde boşta kalan topu Umut Erdal ağlara gönderdi ve Selimiye'yi 1-0 öne geçirdi. İlk yarı bu golle ev sahibi takımın 1-0 üstünlüğü ile sona erdi. İkinci yarıya Selimiye hızlı başladı. 47.dakikada kullanılan köşe vuruşunda Mustafa Sezer Temel'in kale sahası içinde aşırttığı topa arka direkte dokunan Umut Erdal farkı ikiye çıkarttı. 71.dakikada Alihan Feyruz Ekşi'nin penaltı noktası üzerinden yaptığı kafa vuruşu Dudullu kalecisi Çelebi Doğan'da kaldı. Aynı futbolcunun 1 dakika sonra ceza sahası dışından yaptığı sert vuruş ise az farkla dışarı gitti. 73.dakikada ceza sahası içinde Dudullu defasından Harun'un kaptırdığı topu Ahmet Mutlutürk ağlara göndererek farkı üçe çıkardı. 83.dakikada derinlemesine gönderilen pasta Serkan Yıldırım kaleci ile karşı karşıya geldi. Dokuz dakika önce oyuna giren Sercan topu kalecinin yanından ağlarla buluşturarak skoru ilan eden golü kaydetti.

Zorlu mücadelede Dudullu'yu evinde 4-0 mağlup eden Selimiye, gruptaki 3.galibiyetini aldı. 11 puana yükselen Selimiye 2.sıraya yükselirken, 10 puanda kalan Dudullu 4.sıraya geriledi.
HABER ve FOTOĞRAFLAR: MURAT İLTER

 

 

Share: