Sivas Spor Kağıthane Futbol Akademisi Açıldı

Sivas Spor Kağıthane Futbol Akademisi Açıldı

Sivas Spor Kağıthane Futbol Akademisi Açıldı
TFF Süper Lig takımlarından Sivas Spor geçtiğimiz aylarda yönetim kurulu toplantısı'nda aldığı bir kararla Türkiye'de futbol okulları açma konusunda çalışmalara başladı. Ancak bu konuda çok hassas davranan Sivas Spor yönetiminin aldıkları bu kararda en önemli kriter başarılı olabildiklerine inandıkları, Sivas Spor'a alt yapılar konusunda katkı sağlayabilecek kurumlara çok titiz bir inceleme sonrasında bu yetkiyi verecekleri olmasıydı.
Daha önce Türkiye'de altyapılarda başarılı olmuş Murat Dizdar altyapıların başına getiren Sivasspor yönetimi Dizdar ve ekibi ile futbol okulları çalışmalarınıda başlattı.
İstanbul'da avrupa yakasında ilk olarak açılan Kağıthane Sivas Spor Futbol Okulu Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, Sivas Spor Altyapılar Sorumlusu Murat Dizdar, Türfad (Türkiye Futbol Adamları Derneği) Genel Sekreteri Adem Mat, Sivas Spor Yönetim Kurulu Üyeleri, Kağıthane Sivas Spor Futbol Okulu Sorumlusu Ercan Temiz, futbol okulu eğitmenleri,  sporcular ve velilerin katılımı ile açılışı gerçekleşti.


 

Share: