BARÇA ACADEMY 'YEDİ' BİTİRDİ

BARÇA ACADEMY 'YEDİ' BİTİRDİ

BARÇA ACADEMY 'YEDİ' BİTİRDİ

U15 Yıldız Kızlar Cumhuriyet Kupası hafta sonu oynanan müsabakalar ile başladı. Organizasyonun ilk karşılaşmasında Maltepe temsilcisi Barça Academy ile Sancaktepe ilçesi temsilcisi Samandıra Spor karşı karşıya geldi. İBB Maltepe Stadı'nda oynanan karşılaşmayı Ege Doruk, Muhammet Metintaş, Berat Turpçu hakem üçlüsü yönetti. Barça Academy sahadan 7-0'lık galibiyetle ayrılarak organizasyona 3 puanla başlayan taraf oldu.

Türkiye'de kızların futbol sahalarında da yer almalarını sağlamak ve kadın futboluna havuz oluşturabilmek amacı ile www.amatorundunyasi.net, Sportürk Tv ve İdil ajans işbirliği ile düzenlenen U15 Yıldız Kızlar Cumhuriyet Kupası kupası müsabakalarında Barça Academy ilk kez yer aldığı organizasyona farklı skorla başladı.

Müsabaka da baştan sona üstün bir futbol sergileyen Barça Academy ilk yarıyı 4-0 üstünlükle geçerken, ikinci yarıda bulduğu gollerle de sahadan 7-0'lık galibiyetle ayrılan taraf oldu. Karşılaşmanın 9. dakikasında gol perdesini açan Ela Nil hattrick yaparak yıldızlaşırken,  diğer goller 15. dakika da Evin Doğan, 23. ve 24. dakikalarda Zehra Hayır, 65. dakika da Seher Selma'dan geldi.