BEYKOZ GÜMÜŞSUYUSPOR'DA MUSTAFA KURTULUŞ GÜVEN TAZELEDİ

BEYKOZ GÜMÜŞSUYUSPOR'DA MUSTAFA KURTULUŞ GÜVEN TAZELEDİ

Beykoz İlçesi Amatör Spor Kulüplerinden Gümüşsuyuspor'da Genel Kurul heyecanı vardı.

 İstanbul 1.Amatör Ligi temsilcisi olan Yeşil-Beyazlı ekipte 2 tarihinde ilk kez iki adaylı girilen seçim sonunda mevcut Başkan Mustafa Kurtuluş ipi göğüsleyen isim oldu.

Gümüşsuyuspor Tesislerinde gerçekleşen Genel Kurulda her iki aday kanadından verilen ortak önerge ile Divan Başkanı İlçe Siyaset Dünyasının tanınmış isimlerinden Erdal Öztürk olurken , Katip Üyeliklerde ise Abdullah Müldür ile Bülent Balcı görev yaptılar.

Genel Kurul gündemi gereği Divanın yerini almasının ardından Saygı Duruşunda bulunuldu ardından İstiklal Marşı okundu.

Divan Başkanı Erdal Öztürk gündem sıralaması gereği madde madde Genel Kurul prosedürünü uygulamaya başladı.

İlk olarak Gümüşsuyuspor Kulüp Başkanı Mustafa Kurtuluş Faaliyet Raporunu okudu. Kurtuluş kendileri açısından Yönetim olarak başarılı bir dönem geçirdiklerini belirtirken sportif açıdan A Takım düzeyinde istenilen noktaya gelemediklerini ifade etti. Başkan Kurtuluş içinde tesislerinin bulunduğu ve Shell Vakfına ait arazi ile ilgili yapmış oldukları hukuki mücadele sonrasında 4 yıllık bir zaman kazanımı sağladıklarını aktardı. Kurtuluş bunu 15 Milyar Dolar değerindeki bir firma ve avukatlarına karşı kulübe sağladıkları avantajın küçümsenmemesini istedi ve 10 yıl süre ile 12 bin lira rakamla kullanım haklarının devam edeceğini cümlesine ilave etti.

Kurtuluş TFF İstanbul Amatör Ligleri U11 ve U12 Yaş Kategori maçlarına uzun yıllardır başarı ile ev sahipliği yaptıklarını aktarırken, yeni dönem için Türk-Alman Üniversitesi ile Futbol Turnuva ve müsabakalarının kendi sahalarında yapılması ile ilgili bir anlaşmaya vardıklarını söyledi.

Genel Kurul Delegelerinin oyuna sunulan Faaliyet Raporu oy birliği ile ibra edildi. Adından gündemin bir diğer maddesi gereği Denetim Kurulu Raporu Sabri Kılıç tarafından okunup delegelerce ibra edildi.

Kesin Hesap ve Tahmini Bütçe kısmını Kulüp Başkanı Mustafa Kurtuluş Genel Kurula katılanlara okudu. Başkan Adaylarının yapacakları konuşma öncesinde adaylardan Mustafa Kurtuluş kanadından 2 ayrı önerge ile Birol Şahin Listesine yönelik Hukuki bazı sıkıntılar nedeni ile itiraz edilse de daha sonra bu konuda sıkıntı Divan ile yapılan görüşme sonrasında ortadan kalktı.

Genel Kurulda ilk konuşmayı yapan Başkan Adaylarından Birol Şahin olurken, kendisinin de içinde bulunduğu Yönetim Kurulu dönemi de dahil olmak üzere Başkan ve Başkan Adayı olan Mustafa Kurtuluş'un Yönetim tarzına ilişkin eleştirilerde bulunurken, Başkan seçilmesi durumunda içinde bulunduğu sektörden alacağı destek ile tesislerde geniş kapsamlı bir yenileme, tadilat çalışması yapacağını aktardı. Şahin ağzından çıkanın senet olarak kabul edilmesini isterken 2 yıllık süreçte bahsettiği çalışmaları yapamadığı taktirde görevden ayrılacağını aktardı.

İkinci olarak konuşan isim Mustafa Kurtuluş olurken kendi penceresinden Birol Şahin'in yaptığı eleştirilere cevaplar verdi ve sportif açıdan başarısız görülmelerine karşın diğer alanlarda Kulübü iyi seviyelere getirdiklerini ve bunun izlerinin de tesislerdeki değişik bölümlerde bulunduğunu söyledi.

Daha sonra geçilen oy kullanma anları 1 saatlik sürede yoğunluğun azalması ile sakin bir ortamda devam ederken adayların ortak kararı ve Divan Başkanı Erdal Öztürk'ün de onayı ile oy verme işlemi saat 15.00'e kadar devam etti.

Belirlenen saatin dolmasının ardından geçilen oy sayım işlemi sonrasında Mevcut Başkan ve Genel Kurulda bir kez daha aday olan Mustafa Kurtuluş 70 oy diğer aday Birol Şahin ise 51 oy aldı.

Gümüşsuyuspor Genel Kurulunu Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir, BİSK Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kaya, TFF 3.Ligine çıkma başarısı gösteren Beykoz İshaklıspor Kulüp Başkanı Ali Cinel, Anadoluhisarı İdmanyurdu Spor Kulübü Başkanı İlker Güner, Beykoz Akbabaspor Başkanı ve Mahalle Muhtarı Yüksel Kılıç, Beykoz Taraftarlar Derneği Başkanı Cafer Baş, Beykoz Masterler SK Başkan Yardımcısı Hakkı Baş takip eden isimler arasında yer aldı.

Mustafa Kurtuluş Başkanlığındaki Gümüşsuyu Spor Kulübü Yeni Dönem Yönetim Listesinde şu isimler yer aldı ;

Yönetim Kurulu Asil

Mustafa Kurtuluş, Şeref Kurtuluş, Şeref Kaçmaz, Rıfkı Ak, Kerim İstanbullu, Burak Müldür, Cemal Erdoğan, Nazım Kahraman, Necdet Kocaman, Erhan Alkan, Erdoğan Yazıcı

Yönetim Kurulu Yedek

İsmet Demir, Abdullah Müldür, Furkan Kılıç, Uğur Kocaman, Türkay Kömürcüoğlu, Şevki Kurtuluş

Denetleme Kurulu Asil

Sabri Kılıç, Refik Kocaman, İlker Kurtuluş

Denetleme Kurulu Yedek

Burak Erdoğan, Zafer Kocaman, Hikmet Kılıç

Disiplin Kurulu Asil

Süleyman Kabil, Bülent Balcı, Eyüp Kurtuluş

Disiplin Kurulu Yedek

M.Kaan Öztürk, Erdem Kocaman, Özkan Yılmaz

Federasyon ( İASKF ) Asil

Mustafa Kurtuluş, Şeref Kurtuluş, Nazım Kahraman

Federasyon ( İASKF ) Yedek

Necdet Kocaman, Kerim İstanbullu, Burak Müldür

HABER : TALİP ERCAN ( ERHA BEYKOZ )