TASKK Bir Kez Daha Ali DÜŞMEZ Dedi

TASKK Bir Kez Daha Ali DÜŞMEZ Dedi

TASKK Bir Kez Daha Ali DÜŞMEZ Dedi
Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu 19. Olağan Genel Kurulu 21 Ekim 2023 tarihinde Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonunda yapıldı.

Genel Kurulda Divan Başkanlığını Konya Milletvekili Mehmet BAYKAN, Divan Başkan Yardımcılığını Feyyaz CEŞEN, Yazman üyeliklerini Sevim SERBEST ve Ufuk TATAR yaptı.

Ali DÜŞMEZ genel kurulda yaptığı açılış konuşmasında, Konfederasyonun 3 (üç) yıllık süre içinde yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Konfederasyonun Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu, Bakanlık bünyesindeki spor federasyonları ve spor taban birlikleri ile ilişkileri konusunda bilgi veren DÜŞMEZ, yeni dönemde amatör sporlara yapacakları katkılar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak Genel Kurulda yaptığı konuşmada Amatör Sporun içinden geldiğini ifade ederek “Bugün bu salonda bulunan arkadaşlarımın hepsi birer kahramandır. Gençliği uyuşturucudan uzaklaştırdığı için kahramandır. Bu kahramanlıktan ötürü gururluyuz. Amatörlük bir sevdadır, Türk Sporuna hizmet etmek bir sevdadır. İşte bu yüzden karşınızda sporun her alanına hizmet etmiş amatör sevdalısı bir Bakan olarak aranızdayım.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman amatör spor camiasının yanında olduğunu ifade eden Osman Aşkın BAK “Sporun içinden yetişen Cumhurbaşkanımızla gururluyuz” dedi.

TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez ile uzun yıllardır süre gelen yol arkadaşlığından bahseden Bakan BAK “Genel Başkan Ali Düşmez’i amatör spor camiasına katkılarından dolayı tebrik ediyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak her zaman amatör spor ailesiyle birlikte hareket edeceğiz” dedi.

19. Olağan Genel Kurul toplantısına Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın BAK, Konya Milletvekili Mehmet BAYKAN, Trabzon Milletvekili Yavuz AYDIN, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sporcu Yetiştirme Daire Başkanı Selçuk ÇEBİ, Düzce Ticaret Odası Başkanı Erdoğan BIYIK, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif ÜSTÜNDAĞ, Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin ŞAHİN, Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat ÜNLÜ, Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık KARAKAN, Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Ercan YILDIZ ve Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Ayhan YILDIRIM katıldı.

703 delegenin katılımı ile yapılan genel kurulda oy kullanan delegelerin tamamının oyunu alan Ali DÜŞMEZ Başkanlığında yeni kurullar oluştu.